| General OSGB | Blog

2020 Yılı İşyeri Hekimliği Asgari Sözleşme Ücretleri

Ortak Sağlık ve Güvenliği Birimleri bünyesinde tam zamanlı olarak çalışması gereken üç farklı branş vardır. Bunlar iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personelidir. İş güvenliği hizmetleri kapsamında çalışan tüm personelin ücretleri işletmelerin işçi sayısına göre değişirken 2020 yılı işyeri hekimliği asgari sözleşme ücretleri de bu bağlamda yeniden tesis edilmesi gereken ücretlerin başında gelmektedir.

Daha fazla İşyeri Hekimliği hakkında bilgi almak için hemen generalosgb.com/isyeri-hekimligi.html bağlantısını ziyaret etmelisiniz. Hazırladığımız içeriklerde '' İşyeri Hekimliği '' alanında güncel gelişmeleri takip edebilir ve bu sektördeki sorularınıza çözüm bulabilirsiniz.!

Bu yıla kadar Türk Tabipler Birliği tarafından Çalışma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliği ile belirlenen ücretler 2020 yılı için de aynı şekilde sektörün düşünceleri alınarak belirlenecektir. Tüm memur ve işçilerin yeni yıldaki zam takvimi Aralık ayında belirlendiği için, 2020 yılı için de iş yeri hekimliği asgari sözleşme ücretleri yılın son ayında tespit edilmektedir.

2020 İşyeri Hekimliği Asgari Ücreti
İşyeri Hekimleri Ücret Tarifesi
Osgb İşyeri Hekimliği Ücretleri 2020
Osgb İşyeri Hekimliği Asgari Ücret
İşyeri Hekimliği Asgari Ücret
Osgb İşyeri Hekimliği Ücretleri
İşyeri Hekimliği Ücret Tarifesi
İşyeri Hekimliği Ücret Tarifesi

Tıp Fakültesi mezunları arasından işyeri hekimi olarak görev almak isteyenlerin çokça merak ettikleri işyeri hekimliği sözleşme ücretleri Türk Tabipler Birliği’nin web sitesinde yıl boyunca sürekli olarak yayınlanmaktadır. İlgililerin en sağlam bilgiyi bu siteden alabilmeleri mümkündür. Biz de işyeri hekimlerinin 2020 yılı ücretleri için tespit yapılmasını takiben ücretleri sitemizde yayınlayacağı.

Yeni yıla geçmeden önce 2019 yılı işyeri hekimliği asgari sözleşme ücretlerinden bahsedecek olursak, birkaç örnekle durumu özetlemek gerekir;

  • 1-50 arası işçi çalıştıran işyerlerinde az tehlikeli sınıftaki işyeri hekimi işçi başına 68,41 TL, tehlikeli sınıfta işçi başına 70,49 TL ve çok tehlikeli sınıfta ise işçi başına 72,54 TL ücret almaktadır.
  • İşçi sayısı 50-74 arasında ise as tehlikeli sınıftaki işyeri hekimi 3,420 TL, tehlikeli sınıftaki işyeri hekimi 3,524 TL ve çok tehlikeli sınıftaki işyeri hekimi 3626 TL sözleşme imzalamaktadır.
  • Tam gün kapsamında az tehlikeli sınıfta çalışan işyeri hekimi 18,134 TL, tehlikeli sınıftaki işyeri hekimi 18,134 TL ve çok tehlikeli sınıftaki işyeri hekimi 18,134 TL ücret almaktadır.

OSGB işyeri hekimi ücretleri

OSGB işyeri hekimi ücretleri işyerlerinin istihdam ettiği personel sayısı yani işyeri hekiminin hizmet götürdüğü işçi sayısı hesaplanarak belirlenmektedir. OSGB tam zamanlı olarak istihdam ettiği işyeri hekimlerine Türk Tabipler Birliği’nin belirlediği tam ücreti ödemekle yükümlüdür.

İş güvenliği hizmetlerinin temel taşlarından biri olan sağlık hizmetleri işçilerin sağlıklarını koruyan, onları meslek hastalıklarından koruyan ve iş kazalarında yapılacak hayat kurtarıcı müdahaleleri gerçekleştiren tüm görevleri kapsamaktadır. İş sağlığı ve güvenliği uzmanının koordine ettiği sağlık ve güvenlik ile ilgili yapılacak tüm iş ve işlemlerde işyeri hekimi de aktif rol almaktadır.

isyeri hekimligi ucret tarifeleri 2020

İşyeri hekimliği ücret tarifesi 2020

İşyeri hekimliği ücret tarifesi 2020 yılı için belirlenerek Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimlerinin dikkatine sunulmaktadır. Bilindiği gibi OSGB firmaları Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilen ve bağımsız çalışan kuruluşlardır. İSGB’ler ise belirli şartları taşıyan işyerlerinin bünyesinde genel müdür tarafından kurulan ve 1 İSG uzmanı ile 1 iş yeri hekimi çalıştırma zorunluluğu bulunan birimlerdir.

Bu iki birim de ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin saha çalışmalarını yürüten ve asıl görevleri ifa eden iki önemli mihenk taşıdır. Bu iki birim aracılığıyla yürütülen tüm hizmetler İSG-KATİP modülü üzerinden Bakanlık yetkilileri tarafından takip edilebilmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği uzmanının sözleşme ücretleri ve çalışma şartları ile iş yeri hekimi asgari sözleşme ücretleri İSG-KATİP modülünde belirtilmekte ve ilgili kişilerin ekranında da görünmektedir. Tüm hizmetlerin tek bir modül üzerinden takip edilebilmesi, Türkiye’nin İSG haritasının çıkarılması ve bilgilere anında ulaşılması bakımından son derece işlevseldir.

Blog

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.