İlk Yardım Eğitimi (İlk Yardım Sertifikası)

Çalışma hayatında sektör ayırt etmeden verilecek en genel eğitimlerden biri de ilk yardım eğitimidir. Eğitim sektöründen endüstri alanlarına, hizmet sektöründen üretim sahalarına kadar yaşanabilecek en küçük yaralanma veya iş kazalarında ilk yardım eğitimi gerçekten de yaşamsa öneme sahiptir.

Bazen detaylarda saklı bir ilk yardım bilgisi, sağlık uzmanları gelene kadar hayat kurtarabilmektedir. Çalışma Bakanlığının yayınladığı prosedürlere göre bazı iş kollarında ilk yardım eğitimi alınması zorunludur. Bu eğitimi işveren ve görevi ne olursa olsun tüm çalışanların alması gereklidir.

İlk Yardım Eğitimi Kursu
İlk Yardım Eğitimi Slayt
İlk Yardım Eğitimi Slayt
İlk Yardım Eğitimi Ücreti

Eğitim gruplarına göre şekillendirilen ilk yardım eğitimleri standart ve temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Standart eğitimler 5 gün süren ve toplamda 40 saatlik bir sertifika programıdır. Temel ilk yardım eğitimi ise iki gün süreyle verilen toplamda 16 saatlik bir sertifika alınmasını sağlar.

İlk Yardım Eğitimi Ücreti

Sertifikalı ilk yardımcı bulundurulması gereken işletmelerde Ortak Sağlık Güvenlik Birimi tarafından verilen ilk yardım eğitimi ücreti standart olmaktadır. Çalışanların sağlığını ön planda tutarak yapılan tüm üretimler iş yerinizin prestiji açısından önemlidir.

Günümüzde hiç iş kazası yaşanmayan işletmelerde “BU İŞYERİNDE ……. GÜNDÜR İŞ KAZASI YAŞANMAMIŞTIR” şeklinde motivasyonu artıran ve güvenliğin ön planda olduğunu vurgulayan yazılar asılmaktadır.

İlk Yardım Eğitimi Ücreti 2
İlk Yardım Eğitimi Veren Kurumlar Anadolu Yakası
İlk Yardım Eğitimi Veren Kurumlar
İlk Yardım Sertifikası Ne İşe Yarar

İlk Yardım Kursu İstanbul

Sektörel ihtiyaç olduğu için işletme yetkilileri ilk yardım kursu İstanbul merkezlerini incelemekte ve uygun olan birimlerde çalışanlarının eğitim almasını sağlamaktadır. Sertifikalı ilk yardım eğitimi veren kurumların isimlerine internetten ulaşmak mümkündür. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerine eğitim yetkisi vermiştir.

İlk yardım kursu İstanbul ilçelerinde hizmet veren, yönetmeliklerle zorunlu tutulan tüm firmalar için verilmektedir. Sağlık personeli tarafından verilen eğitimler sonunda eğitime katılanlar ilk yardım sertifikası almaktadır.

İlk Yardım Sertifikası Veren Kurumlar

Sadece iş yaşamında değil çalışanların özel hayatlarında da iş yaradığı için ilk yardım sertifikası veren kurumlar araştırılıp, deneyimli sağlık personellerinden uygulamalı eğitim alınmalıdır. Sadece teorik olarak verilecek eğitimin acil durumlarda işe yaraması beklenemez.

İlk yardım eğitimi kadar, acil durumlarda sakinliği koruyabilmek ve profesyonel sağlıkçılar gelene kadar kaybı asgari düzeyde tutmak önemlidir. Yaralanmalar, elektrik çarpmaları, düşmeler, kırılmalar veya uzuv kayıpları gibi acil durumlarda, hastanın en yakın sağlık kuruluşuna sevkine kadar ilk yardım alması can sağlığı için inanılmaz şekilde faydalı olmaktadır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

General Osgb


Adres Bilgileri

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • Telefon: 0 212 438 75 58
  • Mobil: 0 545 485 90 72
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Güncel Haberler

Gelişmelerden kolayca haberdar olmak için E-Bültenimize kaydolun