| General OSGB | Hizmetlerimiz

Mobil Sağlık (Gezici İSG)

Hizmetlerin daha seri bir şekilde her yere ulaştırılabilmesi amacıyla verilen mobil hizmetler anlayışına iş güvenliği firmaları da mobil sağlık hizmetleri ile uyum sağlamaktadır. Birden fazla işyerinden sorumlu olunduğu için her yere hizmetin aynı hızda ve kalitede ulaşması bu sayede mümkün olmaktadır.

Mobil sağlık hizmetleri çalışanların sağlık taramalarının ve işyeri kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılmasını sağladığı ve üretimi engellemediği için ideal bir çalışma şeklidir. İşyeri temsilcilerinin bu hizmet ile personeline izin vermeye gerek duymadan çoğu taramayı bitirebilmektedir. Bu tarama sırasında elde edilen örnekler ve veriler incelemeye-analize gönderilip sonuçlar rapor haline getirilmekte ve hem işyeri ile paylaşılmakta hem de işyeri hekiminin dosyasında bulunmaktadır.

Mobil Sağlık Tarama Hizmetleri
Mobil Sağlık Tarama Hizmetleri 2
Mobil Sağlık Tarama Hizmetleri İstanbul
Mobil Sağlık Tarama Hizmetleri 4

Yapılacak denetimlerde rutin sağlık kontrolleri kesinlikle taviz verilmeyen bir şekilde incelenmektedir. Bu yüzden mobil olsun veya olmasın sağlık taramalarının ve periyodik muayenelerin ihmal edilmemesi önemlidir.

Mobil sağlık hizmetleri nedir?

İş güvenliği ve işyeri hekimliği alanında önemli yer kaplayan mobil sağlık hizmetleri nedir, işverenin yükümlülükleri ve işyeri hekiminin sorumlulukları nelerdir konuları her işveren-çalışan-isg uzmanı-işyeri hekimi dörtlüsünün mutlaka bilmesi gereken konulardır.

İşyerlerinden faaliyetlerine devam eden çalışanların, mobil bir araç vasıtasıyla, periyodik muayenelerinin yapılmasına olanak sağlayacak tahlillerinin alınması felsefesiyle hareket eden, ayağa götürülen sağlık hizmeti mobil sağlık hizmetleri olarak adlandırılmaktadır.

Bu sağlık hizmetleri kapsamında kanunlarda belirtilen sağlık muayeneleri ve tahlilleri gerçekleştirilmektedir. Bunu yapan hekim ve diğer sağlık görevlileri işyeri hekimliği bünyesinde görevlendirilen personellerdir. Bu şekilde görevlendirilmek için belirli eğitimlerden geçmek gerekmektedir.

Mobil sağlık taraması nedir

İş Güvenliği çerçevesinde ele alınan diğer bir önemli konu da mobil sağlık taraması nedir, kimler yapar konusudur. Mobilize edilmiş bir araçla işyerlerini ziyaret edip, yönetmeliklerde belirtilen tahlil ve incelemelerin yerinde yapılması mobil sağlık taraması olarak geçmektedir.

Mobil sağlık taramasında fizyolojik testler ve laboratuar testlerinden mobil araçta mümkün olanlar yapılmaktadır. Daha kapsamlı inceleme gerektiren testler ise bir sağlık kuruluşunda yaptırılmakta ve sonuçlar işyeri ile paylaşılmaktadır.

Mobil sağlık taraması kapsamında sunulan hizmet sonrası sağlık durumunda risk görülen çalışanların hızlı bir şekilde tedavi sürecine girmesi sağlanırken, işyeri tarafından da izinli olmasına vesile olunmaktadır. İş sağlığı için en önemli şeylerden biri de çalışanların sağlığıdır.

Bu taramalar sonucunda işyerinde çalışmak için gerekli olan göz muayenesi, koruyucu aşılar, EKG, kan grubu, idrarda fenol ve kurşun, tam kan ve tam idrar, portor muayenesi, odyometri, solunum fonksiyon testi, akciğer grafisi ve ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu düzenlenmektedir. Problemli durumlarda hızlı bir şekilde işyeri ile bağlantı kurulmakta ve sağlık açısından risk olabilecek etmenlerin ortadan kaldırılması, çalışanların tedavisinin yaptırılması ve iş sağlığının korunması gerekir.

Mobil sağlık hizmetleri İstanbul

Ülkemizdeki nüfus yoğunluğuna bağlı olarak işletme yoğunluğunun da en fazla olduğu ve yine buna bağlı olarak iş güvenliği hizmetleri anlamında yüksek oranda talebin bulunduğu bölgede mobil sağlık hizmetleri İstanbul en fazla aranılan konulardan biri olmaktadır.

İşyerlerindeki çalışanların faaliyetlerini aksatmadan sağlık taramasından geçmesi için harika bir buluş olan mobil sağlık hizmetlerini veren OSGB firmaları İstanbul’da da oldukça yoğun bir çalışma gerçekleştirmektedirler.

Akciğer grafisi, odiometri (işitme) testi, solunum fonksiyon testi, refrakrometre aracılığıyla göz muayenesi hizmetleri fizyolojik testler içinde yapılmaktadır.

Mobil sağlık hizmetleri İstanbul hizmetini sunan şirketlerin hemogram, tam idrar tahlili ve aşılar konusunda da yetkin olması, işyeri hekimlerinin gözden kaçırmaması gerekir. Verilen sağlık hizmetlerinin tamamen profesyonel bir şekilde sunulması, hijyene dikkat edilmesi, sürenin test ve tahliller için dezavantaj oluşturmaması önemli konulardır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.