| General OSGB | Blog

Depolarda Yangın Güvenliği

Yangınlar hemen her kapalı alanda çıkabilecek kadar büyük tehlikeli afetlerdendir. Bu tehlikeli afetler işyerlerindeki depolarda da fazlasıyla görülebilir. Buna göre özellikle de depolarda yangın güvenliği önlemlerinin en üst düzeyde alınması gerektiğiyle alakalı kişilerin araştırmalar da yapması gerekmektedir.

Depolarda Yangın Güvenliği - General OSGB

Depolarda yangın güvenliğinin maksimum düzeyde sağlanması için işveren yetkililerinin mutlaka profesyonel çözümler üretmesi de gerekmektedir. Buna göre depolarda yangın algılama sensörleri, dedektörleri ve daha birçok yangınla mücadele yöntemleri için kullanılacak olan söndürme sistemleri de depolarda çıkabilecek yangınların önlenmesi adına önemli bir etki oluşturacaktır.

Endüstriyel Depolarda Yangın Güvenliği - General OSGB

Endüstriyel Depo Tesislerinde Yangın Güvenliği

Endüstriyel alanlarda tehlikelerin de etkisiyle birlikte yangınların çıkma ihtimali daha da yüksektir. Özellikle de patlayıcıların olduğu alanlarda depo tesislerinde çıkabilecek yangınlar çeşitli tehlikelere de yol açabilecektir. Endüstriyel depo tesislerinde yangın güvenliği için de yine kişilerin fazlasıyla önlem alarak yangınların önüne geçilme durumu mevcuttur.

Endüstriyel Depo Tesislerinde Yangın Güvenliği - General OSGB

Tıpkı diğer alanlarda çıkabilecek yangınlar gibi bu alanlarda çıkabilecek yangınların da sınıfları tespit edilerek ona göre müdahalelerin yapılması gerekiyor. Özellikle de patlayıcıların ya da elektrik sistemlerinin yanmasından dolayı çıkabilecek yangınların söndürülmesi için çeşitli önlemler alınmalıdır. Bu önlemler ise genel anlamda yangın söndürme sistmlerinin bulundurulması, yangın algılama dedektörlerine yer verilmesi, yangın levhalarının bulundurulması gibi çeşitli işlevler bu önlemleri oluşturacaktır.

Blog

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.