| General OSGB | Blog

COVID-19 Salgınında İSG Yetkililerinin Aldıracağı Tedbirler

Son zamanda psikolojik olarak yıpranmamıza neden olan sorunlardan biri de Koronavirüs olduğunu söyleyebiliriz. Pandemi sürecini şu günlerde oldukça zor şekilde atlatmaya devam eder hale gelmiş bulunmaktayız.  Eve kapandığımız bir süreç içerisine girdiğimiz gerçeği de var. Fakat iş hayatı da ister istemez devam etmek zorunda. Koronavirüs iş ortamlarını da olumsuz şekilde etki altına almaya neden olmuştur. Öyle ki birçok kişi işe giderken korkularından arınamıyor. Ya bana da geçerse, bulaşırsa gibi bir izlenim içerisinde yer alıyor. Koronavirüs sadece  ölümcül olarak etkiler yaratmakla sınırlı kalmayarak aynı zamanda psikolojik olarak da olumsuzluk hissetmenize neden olmaktadır. Bu yüzden dolayıdır ki sizlerd iş ortamlarınızı daha güvenli bir hale getirmeniz gerekir. Özellikle bu süreç zarfında profesyonellere çok fazla iş düşüyor diyebiliriz.

Profesyonellerin mutlaka iş ortamında Covid 19 çıkmaması ve tehlike sinyalleri oluşturmaması adına da önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu yüzden dolayıdır ki iş güvenliği ve sağlığı profesyonellerinin üzerine çok fazla iş düşer.

Koronavirüs Salgını Kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonellerinin İş Ortamlarının Temiz Olması Gerekir

İş Güvenliği ve Sağlığı Profesyonellerinin Alacağı Önlemler

İş hayatında yapılacak olan en ufak bir ihmalsizlik, istenmeyen büyük sonuçlara neden olmaya başlar. Bu sebepten dolayıdır ki sizlerde bu konuda dikkatli şekilde davranmaya başlamanız gerekmektedir. En ufak yapılacak ihmalsizlikler beraberinde altından kalkılamayacak sorunlarında oluşmasına neden olmaya başlayacaktır. Bu gibi sorunlarla sizlerde karşı karşıya kalmak istmezsiniz. Bu yüzden dolayıdır ki güvenlik önlemlerini önceden almanız gerekir.  İş güvenliği ve sağlığı profsyonellerinin alacağı önlemler ile ilgili neler olması gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Alınması gereken en iyi önlemlerden biri de mutlaka dezenfekte edilmelidir. Ortamın  baştan aşağıya mutlaka temizlenmesine dikkat edilmesi gerekir. Çünkü kirli bir ortamda bu tür Covid 19 sürecinin çok çabuk yayılma ihtimali olabilir. Bu sebepten dolayıdır ki mutlaka sizlerin de doğru şekilde hareket etmesi gerekecektir.

İş Güvenliği ve  Sağlığı konusunda daha dikkatli olduğunuz zaman ise virüs tehlikesi  ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Koronavirüs Salgını Kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonellerinin İşyerinde Aldıracağı Önlemler

İş Ortamlarının Temiz Olması Gerekir

İş ortamlarınızın mutlaka temiz olması gerekir. Sürekli olarak dezenfekte edilmesine dikkat etmeniz gerekir. Bu konuda profesyonellerinde mutlaka tecrübesini konuşturmaya başlaması gerekecektir. Böylelikle iş ortamlarının daha temiz bir hale gelmesi sağlanmaya başlanmış olacaktır. Her gün düzenli bir şekilde temizliğin yapılması gerekir. Çünkü iş ortamına  giriş ve çıkışlar sürekli yapılacağından dolayı doğal olarak temizliğin kesinlikle ihmal edilmemesi gerekecektir. Tam aksine ortamların dikkatli olunması gerekecektir. Bu sayede sizlerde istediğiniz hijyen dolu bir ortama kavuşma şansına sahip olmaya başlarsınız. Temiz bir iş ortamı ile bundan sonra daha güvenli bir iş ortamlarının oluşturulmaya başlanmasını sağlamış olursunuz.

Koronavirüs Salgını Kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonellerinin İşyerinde Aldıracağı Tedbirler

Ekipmanların Temizliği Yapılmalı

İş Sağlığı ve güvenliği denildiği zamanda doğal olarak ekipman kullanılmadan olmuyor. Burada önem arz eden konulardan biri de kullanılacak olan ekipmanlar olacaktır. Ekipmanların  mutlaka düzenli  bir şekilde temizlenmesi ve aynı zamanda ihmal edilmemesi gerekir. Bu sayede sizlerde artık dilediği niz zaman zarfı içerisinde bu işlemi gerçekleştirebilir. Sonuç olarak iş ortamında hem çalışanlar hem de profesyoneller yer alır. Hem de denetleme yapacak olan iş güvenliği v sağlığı uzmanları da yer almaktadır. Profesyonellerin mutlaka iş ortamında Covid 19 çıkmaması ve tehlike sinyalleri oluşturmaması adına da önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu yüzden dolayıdır ki iş güvenliği ve sağlığı profesyonellerinin, iş ortamlarında alması gereken tedbirlere mutlaka başvurması gerekecektir.

Blog

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.