| General OSGB | Blog

Sorumluluk Alanımızdaki Tüm Çalışanlara Covid-19 PCR Testi

Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin sorumluluk alanındaki çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim vermesi, sağlıklarını korumaları ve iş kazalarına maruz kalmamaları için dikkat etmeleri gereken tedbirleri anlatması standart hizmetlerin bir parçasıdır. Ancak değişen dünya ve gelişen şartlar nedeniyle gündemden uzak kalmamak, sağlık taramalarına ek olarak Pandemi döneminde Covid-19 PRC testi yapmak OSGB firmalarının sundukları önemli hizmetlerden biri haline gelmiştir.

 general osgb banner

General OSGB olarak sorumluluk alanımızdaki çalışanlara yaptığımı Covid-19 antikor testi ile hizmet ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Test potansiyelimizi günden güne arttırarak daha fazla kişiye sağlık hizmeti sunmayı sürdürüyoruz. Koronavirüs ile mücadelede devletimizin belirlediği çerçeveler ve önlemler dizisine uygun olarak sunduğumuz test hizmeti ile erken tanı ve tedbir imkanına da destek sağlamış oluyoruz. Yayılma hızının durması için top yekün yapılan mücadeleye bir destek de biz sunuyoruz.

COVID 19 Testi
Tüm Çalışanlara COVID 19 Testi
Korona, COVID 19 Testi
Koronavirüs Testi
Antikor Testi
Coronavirüs Testi
PCR Antikor Testi
Antikor PCR Testi

Endüstri bölgelerindeki çalışan yoğunluğunda bulaşma ihtimali yüksek olan Covid-19 virüsünden korunmak için düzenli olarak yaptığımız testler ile hızlı sonuçları test yaptığımız çalışanlara ileterek, kendilerinin, çalışma arkadaşlarının ve ailelerinin sağlıklı kalmasına yardımcı oluyoruz.

Daha fazla '' Güncel OSGB içeriği haber '' için hemen generalosgb.com/blog.html bağlantısını ziyaret etmelisiniz. Hazırladığımız içeriklerde OSGB, İSG alanında güncel gelişmeleri takip edebilir ve bu sektördeki sorularınıza çözüm bulabilirsiniz.!

Günden Güne Artan Test Performansı

Bilindiği gibi Covid-19 hastalığı Çin’in Wuhan kentinde görülüp İran ve İtalya’da üst seviyeye çıkarak dünyanın her yerine yayılmıştı. İtalya’nın Çinli çalışanlarının ülkelerindeki bir festivalden dönmeleriyle ülkenin belirli bir bölgesine yaydıkları bu virüs, kısa zamanda İtalya’nın geneline ve yavaş yavaş Avrupa’nın bütün ülkeleriyle birlikte ülkemize de yayılmıştı.

Gizli bir şekilde bulaşan ve ilk günlerde çok fazla semptom göstermese de daha sonra solunum yollarına yerleşerek akciğerde ciddi sorunlara yol açan Koronavirüs salgınının yayılma hızı yaz aylarında biraz düşse de, tatilin bitmesinin ardından yeniden yükselişe geçmişti. Hiç şüphesiz ekonomiyi de derinden yaralayan sonuçlara yol açan Covid-19 salgını çoğu sektörün belini bükmüş, çalışanların işyerlerine gidememesine neden olmuştu.

PCR Test

Yayılma hızının durağanlaşmasıyla yeniden hareketlenen iş dünyasını halen tehdit etmeye devam eden Covid-19 virüsü, bazen üretimin durmasına ve hatta işyerinin karantinaya alınmasına bile yol açmaktadır. Bu yüzden çalışanların düzenli olarak testten geçmeleri, ateş ölçerler ile ateşlerinin ölçülmesi hayati önem taşımaktadır. Kimi kişilerde ayakta geçirilmesine rağmen belirli rahatsızlıkları olanları ise yoğun bakım ünitesine kadar götüren virüse yakalanmamak için alınan tedbirler kapsamında, General OSGB olarak Covid-19 PRC testi de hizmetlerimiz arasına girmiştir.

Hızlı Tetkik ve Hızlı Sonuç Bildirimi

Covid ile mücadelede bulaşma ihtimalini azaltmak ve ortadan kaldırmak için erken teşhis müthiş derecede önemlidir. Kişinin izole edilerek yakınlarından uzaklaştırılması, çalışma hayatından 14 günlüğüne uzak tutulması ve iyileşme emarelerinden sonra işyerine dönmesi gibi genel tedbirlere herkesin riayet etmesi gerekmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetinin işçi sağlığını korumak amacından hareketle, işletmelerin genel sağlığını korumak adına, çalışanlara sunulan test hizmeti ile erken teşhis imkanı sunulmaktadır. Antikor testini 15 dakika içinde sonuç olarak veriyor, PRC testini ise 24 saat sonra test verene bildiriyoruz. Şüphenin baş gösterdiği andan itibaren kişinin kendini izole etmesi, sonuçların çıkmasını beklememesi son derece önemlidir.

PCR Antikor Covid Test

Covid testi talep eden işletmeler ile yapılan görüşmeler neticesinde çalışanların tümüne veya isteyen kişilere Covid-19 testi yapılmaktadır. İşletmeniz için istediğiniz test hizmeti ile çalışanlarınızın sağlık durumlarınızı takip edebilirsiniz. Böylece iş güvenliği anlayışı dahilinde hem çalışanlarınızın sağlıklarına verdiğiniz önem hem de üretim gücünüzün devamına yönelik ilginiz ile işletmenizin genel ergonomik çıkarlarını da koruyabilirsiniz.

Covid-19 PRC Test Fiyatları

Son zamanlarda korona virüs nedeniyle test yaptıranların sayısının bir hayli fazla olması nedeniyle, işletmelerin kendi çalışanları için yaptırmak istedikleri testlerle ilgili PRC testi fiyatları araştırması yaptıkları görülmektedir. İşyeri temsilcilerinin iş sağlığı ve güvenliği kapsamında çalışanları ile ilgili yaptırdıkları periyodik muayeneler gibi düşünülebilecek Covid-19 testi, düzenli olarak yapıldığında fayda sağlamaktadır. İş hayatında ekonomik zorluklarla mücadele eden işletmeler ve çalışanların sürekliliği için, testlerin sonuçları profesyonel şekilde değerlendirilmelidir.

İster belirti gösteren çalışanlara, ister tüm çalışanlara düzenli şekilde yapılsın, 15 dakikada verilen antikor testi ile 24 saatte verilen PRC testinin sonuçları kıyaslanarak sonuca varılmalıdır. Yaygın olarak görülen belirtilerden birkaçını gösteren çalışanların önlem olarak izole edilmesi, ilk PRC testi çıkana kadar kişisel karantinasını uygulaması, bireysel olarak da grup olarak da fayda sağlayacaktır.

Blog

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.