| General OSGB | Blog

OSGB Sağlık Raporu Ücreti 2020

İş sağlığı güvenliği kapsamında son derece önemli olan bir konu ise sağlık raporudur. Sağlık raporları alınırken belirli ücretlerin de ödenmesi gerekmektedir. Buna göre yıldan yıla değişiklik gösteren sağlık raporu fiyatlarında insanları bu yıl güncel fiyatları da merak etmeketdir. Peki OSGB sağlık raporu ücreti 2020 tam olarak ne kadardır? Çeşitli kategoriler altında toplanan sağlık raporu kapsamında hekim sağlık raporunda 50 TL, üniversite hastanelerinde ise 75 TL olarak fiyat belirlenmiştir. Sağlık kurullarında ise sağlık bakanlığı tarafından belirlenen fiyat 200 TL iken yine üniversite hastaneleri tarafından belirlenen bu fiyat 300 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca iş yeri hekimleri tarafından elde edilen sağlık raporları için ise herhangi bir ücret söz konusu değildir.

OSGB Sağlık Raporu Ücreti 2020

İşe Giriş / Periyodik Muayene Formu Kim Doldurur?

İşe girişlerde birçok belge istenir. Buna göre çeşitli sağlık raporlarının yanı sıra muayene formları da ön plandadır. Peki işe giriş / periyodik muayene formu kim doldurur? Bu soru çalışanlar tarafından sürekli olarak sorulmakta ve bilgi edinme noktasında da çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Bu kapsamda işe giriş muayene formları iş yeri hekimi tarafından doldurulmaktadır. Son derece önemli olan bu konu için kesin bilgi olarak şu verilebilir ki; işe giriş muayenelerinin formları yalnızca işe başlanılacak iş yerinin, iş yeri hekimi tarafından doldurulabilir. Başka kişi ya da kişiler tarafından doldurulan ya da iş yeri hekimi haricinde atılan imzaların bulunduğu muayene formları kabul edilmemektedir.

İşe Giriş / Periyodik Muayene Formu Kim Doldurur?

Osgb Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Sağlık raporları kapsamında bir diğer önemli soru ise osgb sağlık raporu nereden alınır sorusudur? İşe yeni başlayacak olan kişilerin, özellikle de bu konularda fazlasıyla acemi olan kişilerin böylesi sorular sorması ve bu sorulara yanıt arayarak yol haritasını çizmesi oldukça doğaldır. Bu kapsamda osgb sağlık raporu, Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş olan yetkili bütün ortak osgb bünyesinde yer alan iş yeri hekimlerinden alınmaktadır. Siz de gerekli osgb sağlık raporu için iş yeri hekimlerine başvuru yapabilir ve aklınızdaki tüm soruları da sorabilirsiniz.

Osgb Sağlık Raporu Nereden Alınır?

İşe Giriş Sağlık Raporu Aile Hekimi

İşe giriş için gerekli olan sağlık raporlarının gerekli mercilerden alınması gerekmektedir. Aksi taktirde işe giriş işlemlerinde hatalarla ya da çeşitli olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu kapsamda işe giriş sağlık raporları sadece iş yeri hekimleri tarafından alınmakta olup, işe giriş sağlık raporu aile hekimi tarafından alınmamaktadır. Her ne kadar aile hekimine bu yetki verilmiş olsa bile işe giriş sağlık raporunun alınması için sadece iş yeri hekimine başvurulması gerekmektedir. Aksi taktirde belirttiğimiz üzere işe girişlerde çeşitli sıkıntılar yaşanabilir. Ayrıca çeşitli kanunlar tarafından da desteklenen bu kural nezdinde işe giriş yapacak olan kişilerin son derece dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Blog

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.