| General OSGB | İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Neden iş sağlığı ve iş güvenliği hizmeti almak gerekiyor? (En İyi Hizmet)

Bilindiği üzere 6331 nolu iş sağlığı ve iş güvenliği kanuna göre 2013 yılı itibari ile iş güvenliği hizmeti almak tehlikeli ve çok tehlikeli işyerleri için personel sayısı gözetmeksizin zorunlu hale gelmiştir.  Az tehlikeli işyerleri için ise alt limit 50 ve üzerinde çalışan sayısı olan işyerleri için zorunlu hale gelmiştir. Bundan dolayı kanuni zorunluluk işletmelerin İş sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerini almasını zorunlu kılıyor.

Peki İşletmelerin Bu Hizmeti Alması Neden Zorunlu Olmuştur?

Ülkemizde her gün iş kazası olmakta ve bu kazaların bir kısmı ölüm ile, bir kısmı ise ciddi yaralanma ile sonuçlanmaktadır. Ayrıca iş kazasının haricinde meslek hastalığı ile de karşılaşılmaktadır.

neden is sagligi ve is guvenligi hizmeti almak gerekiyor

Bu konularda denetim yapılması ve iş güvenliği kurallarına işletmenin ve  çalışanların uyması durumunda iş kazaları ve meslek hastalıklarında ciddi oranlarda düşüşler yaşanmaktadır. İşletmelerde iş güvenliği kültürü oluşturularak çalışan personellerin güvenli bir şekilde çalışması tesis edilmektedir.

İş güvenliği uzmanı profesyoneli işletmedeki tehlike ve riskleri denetleyerek işverene önerilerde bulunur. Bu öneriler aynı zamanda mevzuata uygun olur. İşverenin bu önerilere uyması, işletmedeki kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılmasında hayati önem arz etmektedir.

İşletmelerin İş Güvenliği Hizmeti Alması İşletmeye Maddi Yük Getirir mi?

Aslında iş güvenliği hizmeti almak işletmelere fazladan bir maliyet gibi gözükse de iş güvenliği tedbirlerinin aldırılması ve denetlenmesi sonucunda oluşabilecek iş kazalarının ve meslek hastalıklarının ya tamamen önlenmesine veya azaltılmasına sebep olacağından maddi açıdan geniş zaman periyodu içinde bakılacak olursa ekstra maliyet getirmez.

Aynı zamanda işletmede çalışan diğer personellerin kaza sebebi ile oluşacak olan performans düşüşleri ve kazanın sebep olacağı psikolojik etkileri engellemesinden dolayı da iş gücü kayıplarını yok etmesi açısından da çok önemlidir.

Bu sebepleri alt alta topladığımız zaman iş güvenliği hizmeti almak işletmelerin iş akışlarına maddi ve manevi açıdan zarar vermemekle beraber aksine faydasına olmaktadır.

Bu durumda işletmelerin İş güvenliği hizmetini kaliteli hizmet sağlayacak OSGB' lerden almasını gerektirecektir.

İş sağlığı ve iş güvenliği alanında tecrübeli uzmanlar ile hizmet veren OSGB lerin önemi ortaya çıkmaktadır. General OSGB olarak bu konularda işletmelerin kaliteli hizmet alınmasını sağlamaktayız.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.