| General OSGB | İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

iSG Katip Nedir? (İSG Yazılımı)

İş sağlığı ve güvenli alanında verilen hizmetlerde İSG katip nedir sorusu çokça karşılaşılan sorulardan birisidir. İş ve işçi sağlığı konusunda yaşanan modernizasyon sonucunda elektronik ortamda iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunulmaktadır. İSG katip işte bu yazılımın adıdır.

Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne ait MERNİS sistemi ile entegre edilmiş bir şekilde çalışan İSG Katip sisteminin en büyük avantajı, birbiriyle ilişkili raporlar sunmasıdır. Böylece tüm süreçlerin değerlendirilmesine ışık tutacak olan verilere elektronik olarak ulaşılmış olur. Bundan sonraki değerlendirmeler de merkezi olarak kayıt altına alınmış olur.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda tüm süreçlerin objektif bir şekilde takip edilmesi, kalite kontrolü, ara değerlendirmeler ve sonuç raporları, her kesimden işverenin içinde bulunduğu İSG katip sistemiyle yapılmaktadır. Yepyeni bir alan olduğu için görev alan uzmanların, işverenlerin ve çalışanların eğitimleri de bu sistem üzerinden takip edilmektedir.

Ayrıca işyerleri için iş güvenliği uzmanı görevlendirmeleri de İSG katip sistemi ile yapılmaktadır. İşyeri hekiminin vazife takibi de aynı sistem üzerinden yürütülmektedir. Bu alandaki mevzuatlarda meydana gelen değişiklikler, yapılan sözleşmelerin süreleri ve hizmet takibi profesyonel bir şekilde bu sistem üzerinden takip edilebilmektedir. Sadece İSG değil OSGB alanında çalışan profesyonellerin de takibi mümkündür.

İSG Katip Onay Süreci

E-devlet şifresi ile giriş yapılan bu sistemde İSG katip onay süreci belirli aşamalardan oluşmaktadır.  E-devlet kapısından giriş yapabileceğiniz gibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının isg katip linkinden de ulaşabilirsiniz.

Açılan menüde bireysel veya kurumsal kimliğinizi onaylamalısınız. Eğer bireysel işlemler ile ilgili bir çalışma yapacaksanız bireysel, yetkilisi olduğunuz bir firma için çalışma yapacaksanız kurumsal seçeneğini seçmelisiniz.

Yeni açılacak menüde sözleşme durumları görüntülenebilir, uyarı puanlarınız sorgulanabilir, aldığınız sertifikanın durumu görünebilir. Temsil ettiğiniz iş yerlerini listeleyebilir, hangi saatlerde çalışacağınızı görebilirsiniz.

OSGB firmaları da bu menüden kendi sorumluluk alanında olan işyeri hekimlerini veya iş güvenliği uzmanlarını görevlendirme işlemini gerçekleştirebilirler. Üstelik bunun takibi de bu sistem üzerinde yapılır.

İSG katip onay sürecinde sisteme işyeri sahibi veya OSGB firması şeklinde giriş yapmalısınız. YENİ KAYIT kısmından kayıt açmalı ve ilgili bölümleri doldurmalısınız. Sözleşme ekranı açılınca tür, uzman, hekim sertifikası TC kimlik numarası girilerek ilgili sözleşme standart şekilde hazırlanacaktır. İlgili bilgiler girilince KAYIT butonuna tıklayıp çıkış yapmalısınız.

İşin en önemli kısmı ise bu bilgiler girildikten sonra başlamaktadır. Görevlendirilen iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi beş iş günü içinde bu sözleşmeyi onaylamalıdır. Onaylanmaz ise sözleşme iptal olmaktadır. İş yerinin veya firmanın yeniden sözleşme doldurması ve onay sürecinin yeniden başlatılması gerekmektedir.

OSGB Hizmetlerini Neden General OSGB’den Almalısınız?

İlgili mevzuatlar ile oldukça önem verilen iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri alanında OSGB hizmetlerini neden General OSGB’den almalısınız?

 • En verimli sonuçlar için sürekli eğitim veriyoruz,
 • Denetim mekanizmasını sürekli canlı tutuyoruz,
 • Takip işlemlerini sistematik bir şekilde yapıyoruz,
 • Yasal zorunlulukları yerine getiriyoruz,
 • Olumsuz durumlara karşı önceden önlem alıyoruz,
 • Deneyimli ve uzman personel görevlendiriyoruz,
 • Firma yetkililerini ve çalışanlarını kapsamlı bir eğitime tabi tutuyoruz,
 • İş kazalarındaki ölüm oranını “0” seviyesinde tutmayı hedefliyoruz.

Yukarıdaki hedeflerimize yönelik olarak ayrıcalıklı hizmet almak için toplam kalite yönetim anlayışını benimsiyoruz. Bu anlayış ile;

 • A, B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlarımızın tamamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından sertifikalı olarak istihdam ediyoruz,
 • İş Güvenliği alanında görevli mühendislerimiz kendini sürekli geliştirmekte,
 • Teknik elemanlarımız yeterli donanıma sahip olmakta,
 • İşyeri hekimi ve sağlık personeli görevlendirmesi yapılmaktadır.

İşyerinizin analizini kapsamlı şekilde yaparak yasal süreçlerin tamamında destek sunuyoruz. Sıfır hata ile hizmet vererek iş kazası sonucu oluşabilecek ölüm riskini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. İş güvenliğinin bir ekip çalışması olduğunu bilerek en deneyimli personelimizi görevlendiriyoruz.

İş sağlığı ve güvenliği alanında en yetkin firmalardan biri olarak uluslar arası koşulları yakından takip ediyor ve kendi sistemimizle entegreli şekilde ilerliyoruz. Tüm hizmetlerimizi elektronik ortamda kayıt altında tutarak hata payını minimize ediyoruz. Tam süreli veya kısmi süreli görevlendirmeler ile ortak hedefimize ulaşmak için tüm gücümüzü seferber ediyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.