| General OSGB | İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

İSG Tespit ve Öneri Defteri Nasıl Onaylatılır?

İSG disiplini özellikle de ağır iş sahalarında olması gereken bir disiplindir. Nitekim İSG disiplini özellikle de tehlikeli ve çok tehlikeli iş alanlarında olması gerekmektedir. İSG amacı oluşabilecek her türlü kaza ve riskleri en aza indirerek sorunları kapatmaktır. Bu anlamda tespit ve öneri defteri de ele alınmaktadır. Peki İSG tespit ve öneri defteri nasıl onaylatılır? Hangi bilgilerin olması gerekmektedir?

İSG Tespit ve Öneri Defteri Nasıl Onaylatılır? - General OSGB

İş sağlığı ve güvenliği tespit öneri defterinin onaylatılması ücretsizdir. Bu kapsamda ilk olarak bu işlemin gerçekleşmesi gerekmektedir. Defterin ilk sayfalarında işyeri unvanı, SGK sicil numarası, iletişim bilgileri, müdüre ait bilgiler ve İSG uzmanının bilgileri olmalıdır. Tespit ve öneri defterinde olması gereken tüm bilgilere yer verildiği taktirde onaylatılması da oldukça basittir.

İSG Tespit İşyeri Defteri Onaylatma

İSG tespit defteri işyeri kapsamında olması muhtemel sorunların listelendiği, not edildiği bir defterdir. Bu defter işyeri hekimi ya da iş sağlığı ve güvenliği uzmanı tarafından doldurularak hazırlanır. Hazırlanan bu belgeler ise kolaylıkla onaylatılır. Buna göre İSG tespit defteri onaylatma kapsamında özellikle de işyeri yetkilileriyle birlikte İSG uzmanları da olaya dahil olmalıdır.

İSG Tespit İşyeri Defteri Onaylatma - General OSGB

İSG tespit defteri ilgili işyerindeki tüm sorunların listesinin tutulduğu defterdir. Sorunların en aza indirgenmesi böylelikle daha kolay hale gelir. İSG tespit defteri onaylatma da yine oldukça kolay bir işlemdir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.