| General OSGB | İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

İş Sağlığı ve Güvenliği İşbaşı Eğitimi

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında çeşitli eğitimler son derece önem arz etmektedir. Nitekim iş sağlığı ve güvenliği işbaşı eğitimi de bunlar arasında gösterilen ve neticesinde kişilerin bu alanlarda daha da profesyonel olmasını sağlayan bir eğitim türüdür. 

İş Güvenliği Eğitim Süreleri - General OSGB

İş başı eğitimi, yani bir anlamda oryantasyon eğitimi, daha çok sanayi alanlarında yaşanmakta olan iş kazalarının azaltılarak ortadan kaldırılması için uygulanan ve sonucunda da başarılı olunması istenen programlardır. Bu eğitim programları kapsamında çalışma hayatı ya da üretimi devam etmekte olan ilgili iş yerine yeni katılmakta olan personelin de bilgi, birikimli olması gerekmektedir. Çok kısa sürede adapte olması gereken kişilerin oryantasyon eğitimleriyle bu eksikleri kapatması da amaçlanmaktadır.

Daha fazla '' İş Güvenliği Uzmanlığı '' içeriği için hemen generalosgb.com/is-guvenligi-uzmanligi.html bağlantısını ziyaret etmelisiniz. Hazırladığımız içeriklerde iş güvenliği uzmanlığı alanında güncel gelişmeleri takip edebilir ve bu sektördeki sorularınıza çözüm bulabilirsiniz.!

Ülkemiz kapsamındaki iş güvenliğinin daha da profesyonel biçimde ilerletilmesi ve akabinde kişilerin bu alanlarda tecrübe, bilgi ve birikim açısından da değer kazanması amacıyla oryantasyon eğitimleri son derece önemlidir. İş başı eğitimlerini sizler de ilgili sektörler için alarak daha fazla tecrübe sahibi olabilir, kendinizi çok daha iyi biçimde geliştirebilir ve akabinde de kalıcılığı sağlayarak ilgili sektörde daha da fazla başarıya imza atabilisiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği İşbaşı Eğitimi - General OSGB

İş Güvenliği Eğitim Süreleri

İş güvenliği eğitim süreleri yine bu eğitimlere katılan kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. İş sınıfları çeşitlilik göstermektedir. Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olarak ele alınan iş sınıflarında eğitimlerin süreleri de sınıflara göre farklılık göstermektedir. Buna göre;

  • Az tehlikeli iş sınıfları için eğitim en az sekiz saat,
  • Tehlikeli iş sınıfları için eğitim en as on iki saat,
  • Çok tehlikeli iş sınıfları için eğitim en az on altı saat olarak belirlenmiştir.

Belirttiğimiz üzere iş sağlığı ve güvenliği kapsamınca iş sınıfları çok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli olarak ele alınabilir. Özellikle de sanayi kollarında, inşaat sektörlerinde ya da buna benzer birçok farklı alanlarda iş güvenliği uzmanlarına fazlasıyla iş düşmektedir. İş güvenliği uzmanları iş başı eğitimi olarak nitelendirilen oryantasyon eğitimlerinde kişiler iş alanlarında nasıl davranması gerektiğiyle alakalı tecrübeler de kazanmaktadır.

İSG Eğitimleri Endüstriyel

İSG eğitimleri özellikle de belirttiğimiz üzere inşaat sektörü başta olmak üzere sanayi alanları, endüstriyel bölgeler, fabrikalar ve buna benzer daha birçok iş kolu için verilmesi gereken eğitimlerdir. Bu anlamda özellikle de kişilerin kendi meslek standartlarını oluşturmaları adına bu eğitimleri alarak hem tecrübe sahibi olabilir hem de neticesinde daha fazla bilgiye de erişebilir.

İSG eğitimleri kapsamında temel amaç kişinin iş güvenliği kapsamındaki iş kazalarının en aza indirgenerek sağlıklı bir çalışma ortamının oluşturulmasıdır. Güvenlik ve sağlık kriterlerinin en iyi biçimde korunarak sürdürüldüğü bir iş alanında kaza riskleri de en aza indirgenebilir. Son derece kaliteli ve kapsamlı oryantasyon eğitimleriyle birlikte kişiler bu alandaki eksikliklerini kapatacaktır.

İSG Eğitimleri Endüstriyel - General OSGB

İSG Eğitim Sertifikası ve Eksikler

İSG eğitimlere katılarak bu eğitimleri başarıyla bitiren kişiler İSG eğitim sertifikası almaya hak kazanır. Belirttiğimiz üzere birçok farklı iş sektöründe aktif faaliyetlerini sürdürecek olan kişilerin İSG eğitimlerden yararlanarak eksikliklerini kapatmasında yarar vardır.

Bununla birlikte yine iş kazalarının ve iş hastalıklarının en aza indirgenmesi için de gerekli olan oryantasyon eğitimlerine katılım göstermeniz son derece önemlidir. 

İSG eğitim sertifikası başarılı biçimde alınan eğitimin ardından kişilere bu eğitimi aldıklarına dair verilen bir belgedir. Sizler de iş sahalarında daha bilinçli ve profesyonel bir davranış sergilemek için İSG eğitimlere katılmalı ve eksiklerinizi de kapatmalısınız.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.