| General OSGB | İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Depo Raf Sistemlerinde İş Güvenliği Önlemleri

Birçok işyeri gereği işyerinde depo ve raf sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle de market, manav, mağazalar ve buna benzer işyerlerinde bu gibi sistemler fazlasıyla görülür. Depo raf sistemlerinde iş güvenliği önlemleri kapsamında da yine kişilerin fazlasıyla dikkat etmeleri de gerekmektedir. Özellikle de iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından da bu kısma dikkat edilerek yine olası her türlü kazalara karşı önlemlerin üst düzey biçimde alınmasında da yarar vardır.

Depo Raf Sistemlerinde İş Güvenliği - General OSGB

Depo raf sistemlerinin çok iyi biçimde dizayn edilmesi ve neticesinde çok daha fazla rahat bir iş ortamının sağlanması açısından bu gibi önlemler çok fazla dikkate alınmalıdır. Market, manav, şarküteri, fabrikalardaki raf sistemleri ve buna benzer iş alanlarında güvenlik önlemleri profesyonel biçimde alınmalıdır.

Depo Alanındaki Muhtemel Riskler

Depo alanında çeşitli risklerden söz edebiliriz. Buna göre depo alanındaki muhtemel riskler olarak şunları ele alabiliriz:

  • Yüzeyde ya da kaynakta çatlaklıklar,
  • Palet yüklerinin dengesizliği,
  • Kolon ayaklarının düşey eksenden kaçıklığı,
  • Kapasite üstü yükleme durumu,
  • İş güvenliği levha ve uyarıların eksikliği,
  • Uygunsuz yükleme,
  • Dikey bağlantıların kırık olması

Depo Raf Sistemlerinde İş Güvenliği Nasıl Sağlanır - General OSGB

Depo ve raf sistemlerdeki genel sorunlar bunlar olup bu sorunların yine kişiler tarafından çok daha derin detaylı biçimde araştırılarak ve neticesinde de güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde alınarak böylesine durumların ortadan kaldırılması da muhtemel olabilir.

Depolarda İş Güvenliği Uygulamaları

Depolarda İş Güvenliği Uygulamaları - General OSGB

Depolarda yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı kişilerin mutlaka önlemler de almaları gerekmektedir. Nitekim bu gibi durumlar karşısında iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının profesyonel davranmalarına da ihtiyaç olacaktır. Böylelikle hem daha fazla güvenlik sağlanabilir hem de olası kaza riskleri de en aza indirgenerek kişilerin daha rahat biçimde işlerini devam ettirmeleri de hedeflenir.

Bu bağlamda depo raf sistemlerinde iş güvenliği önlemlerinin daha net ve seri biçimde alınması için kişilerin de bu kurallar çerçevesinde daha net ve emin adımlarla ilerlemesi gerekmektedir. Aksi taktirde yine kişiler her türlü zararla karşı karşıya kalabileceği gibi çeşitli sorunlar da ortaya çıkabilir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.