| General OSGB | İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi Ne Kadar? (Fiyat Tarifesi)

İşletmeler ve işyerleri için görevlendirilen iş sağlığı ve güvenliği uzmanları belirli bir eğitim aldıktan sonra Çalışma Bakanlığının açtığı sınavda başarılı olarak ilk olarak C sınıfından başlamak kaydıyla uzmanlık sertifikasını almaya hak kazanırlar. Bu eğitimleri bitiren herkes iş sağlığı ve güvenliği belgesi ne kadar diye merak edenler için ayrıntılı bilgi verelim.

2019 yılındaki verilere göre iş sağlığı ve güvenliği uzmanlık sınıfı sınavı için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. 2020 yılında ücretlerin yükselmesi beklenmekte ancak şimdiki sınav ücreti 240 TL olarak yatırılıyor. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bu ücreti ÖSYM Online Ödeme Metotları ile yatırabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Ücretleri
İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi Vize Ücretleri
İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi
İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi Veren Kurumlar

İş sağlığı ve güvenliği belgesi için istenen ücret ise 520 TL olmaktadır. Bu veri de 2019 yılı için geçerlidir. 2020 iş sağlığı ve güvenliği belgesi ne kadar olacak henüz belirlenmemiştir. Bireysel olarak yatırılan bu sertifika ücretlerini ve işlemlerini takiben OSGB firmasıyla olan sözleşmenizi de uzatabilirsiniz. Modül üzerindeki bilgileriniz kayıtlı kalmaktadır.

Bir İSG uzmanının görev aldığı kurumlar ve işletmeler, bu işletmelerde ne kadar süre görev yaptığı, hangi OSGB firması ile anlaştığı ve diğer İSG’ye ait raporlandırmaları İSG-KATİP modülü üzerinden merkezi sisteme kayıt edilmek üzere saklanmaktadır. Böylece Türkiye’nin İSG perspektifi görülmekte, yeni dönem vizyon belirleme çalışmalarına bu çerçeve katkı sağlamaktadır.

Daha fazla '' İş Güvenliği Uzmanlığı '' içeriği için hemen generalosgb.com/is-guvenligi-uzmanligi.html bağlantısını ziyaret etmelisiniz. Hazırladığımız içeriklerde iş güvenliği uzmanlığı alanında güncel gelişmeleri takip edebilir ve bu sektördeki sorularınıza çözüm bulabilirsiniz.!

İş sağlığı ve güvenliği belgesi vize ücreti

Belirli bir süreden sonra İş sağlığı ve güvenliği belgesinin süresinin yenilenmesi ve uzatılması işlemi için de ücret alınmaktadır. İSG sertifikası vize işlemleri İSG-KATİP modülü üzerinden pratik şekilde yapılmaktadır. Eskiden Çalışma Bakanlığına bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne dilekçe vererek yapılan işlem artık online olarak bitirilmektedir.

2019 için belirlenen fiyatlara göre iş sağlığı ve güvenliği belgesi vize ücreti 130 TL’dir. Bu fiyatın revize edilerek 2020 iş sağlığı ve güvenliği belgesi vize ücreti olarak 150 TL civarı olması beklenmektedir. Ancak içinde bulunduğumuz tarih itibariyle henüz bir değişiklik yapılmamıştır.

İSG sertifikası vize işlemleri için İSG-KATİP modülünde izlenecek yollar ile ilgili kılavuz yayınlanmıştır. Sertifikalar menüsünden vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri ve iş sağlığı güvenliği eğitici belgesinin üçü de 520 TL olarak alınmaktadır. İş sağlığı uzmanlığı sınavına girecek kişilerin eğitimini üstlenen eğiticiler de Çalışma Bakanlığından sertifika almaktadırlar. Komisyonun belirlediği ücretlerin toplanması Ziraat Bankası aracılığı ile yapılmaktadır.

isg vize yenileme ucreti 2020

İSG vize yenileme ücreti 2020

İSG vize yenileme ücreti 2020 yılında Çalışma Bakanlığı tarafından revize edilecektir. Önce 130 TL olan yenileme ücretinin yeni artış ile birlikte ne kadar olacağı bilinmemektedir. Sertifika tarihi geçmiş olan İSG uzmanlarının vizelerini yenileyerek İSG-KATİP modülünde sözleşme imzalamaya devam edebilirler.

Vizesini yenileyecek olan uzmanlar sadece iş sağlığı ve güvenliği uzmanları değildir. Ayrıca işyeri hekimleri ve diğer sağlık personelleri de vizelerini süreleri dolunca yenilemek zorundadır. Bu uzmanlık alanına sahip profesyoneller de vizelerini İSG-KATİP modülü üzerinden yapacaklardır.

Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat programı üzerinden yatırılan vize yenileme ücretleri Çalışma Bakanlığı tarafından toplanmaktadır. Ücretlerin ne kadar olacağına yine aynı bakanlık karar vermektedir. Her yıl başında ücretlerin ne kadar olacağı ücret belirleme komisyonu tarafından belirlenmektedir.

Bu ücreti kimlik numaranızla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırmalısınız. Ardından vize yenileme işlemi için gerekli adımları modül üzerinden atabilirsiniz. İşlemler pratik ve hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Böylece herhangi bir Bakanlık veya Genel Müdürlüğe dilekçe ile başvurmak zorunda kalmıyorsunuz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.