| General OSGB | İş Güvenliği Uzmanlığı

Mimarlar İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

Günümüzdeki en önemli meslek dallarından biri olan ve sürekli olarak ihtiyacın da arttığı alan olan iş güvenliği uzmanlığı konusunda çoğu kişi talepte bulunabilir. Bunun için eğitim verilmekte olan iş sağlığı ve güvenliği lisans, ön lisans ve yüksek lisans programları da mevcuttur. Bu gibi eğitimleri alarak mezun olan kişilerin neticesinde iş güvenliği uzmanı olarak işe başladığı ve sektördeki çoğu ihtiyacı da karşıladıkları bilinmektedir.

Peki iş güvenliği uzmanlığı bölümü dışında mezun olan kişilerin iş güvenliği uzmanı olma ihtimalleri var mıdır? Mimarlar iş güvenliği uzmanı olabilir mi? Bu konuda birçok araştırma yapan kişilerin neticede gerekli kursları ve eğitimleri aldığı taktirde iş güvenliği uzmanı olabilecekleri de bilinmektedir. Bunun için gerekli olan kurslara katılım sağlamak ve iş güvenlik uzmanlığı kurs sertifikasını da alarak işe başlamaktır.

Mimar İş Güvenliği Uzmanlığı

İş Güvenliği Uzmanı Kursu

Günümüzde birçok meslekten kişilerin iş güvenliği uzmanı olma ihtimali de vardır. Bu anlamda özellikle de mühendislik ya da mimarlık gibi alanlardan mezun olarak iş yaşamını aktif olarak başlatmak isteyen kişilerin iş güvenliği uzmanı kursu için de kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Bu kurs neticesinde ellerinde belgeleri olan kişilerin iş sahalarında iş güvenlik uzmanı olarak çalışacakları da bilinmektedir. Alanlarına göre de sınıflandırılan iş güvenliği uzmanlarının mutlaka kendilerini geliştirmeleri ve ne gibi sektörlerde iş bulacakları noktasında da gerekli tüm araştırmaları da yapmaları gerekmektedir.

mimarlar is güvenliği uzmanı olabilirmi?

Hangi Şartlarda Mimarlar İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

Mimarlar iş güvenliği uzmanı olabilir mi? sorusu da en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Buna göre öncelikle iş sağlığı ve güvenliği bölümünden mezun olan kişilerin bu alanlarda aktif faaliyetlerini sürdürdüklerini de belirtmek mümkündür. Bununla birlikte belirttiğimiz üzere mimarlık, mühendislik ve bunun gibi daha birçok lisans programından mezun olan kişilerin de iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olma ihtimalleri bulunmaktadır. Sizler de bu gibi bölümlerden mezun olduktan sonra iş sağlığı ve güvenliği mezunu olabilirsiniz.

Mimarlar Nasıl İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

Neticede sadece iş sağlığı ve güvenliği uzmanı bölümünden değil her türlü lisans ve yüksek lisans bölümünden mezun olan kişilerin de yine iş güvenliği uzmanı olarak aktif iş hayatlarına devam etmeleri mümkündür. Özellikle de iş güvenlik uzmanı kurslarına olan katılımların sağlanması ve neticesinde gerekli sertifikanın, belgenin alınması ile diğer bölümlerden mezun olan kişilerin de iş güvenlik uzmanı olarak hayatlarına devam etmeleri yüksek ihtimaldir. 

İş Güvenliği Uzmanlığı

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.