| General OSGB | İş Güvenliği Uzmanlığı

İktisat, Ekonomi Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak isteyen kişilerin gerekli şartları sağlayarak mesleklerine başlamaları ve faaliyetlerini sürdürmeleri gerekmektedir. Bu anlamda özellikle de çeşitli bölümlerden mezun olmanın aranan ilk şartlardan biri olduğunu da söylemek mümkündür.

Ekonomi Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş sağlığı ve güvenliği bölümünden mezun olmanın yanı sıra mühendislik ve mimarlık gibi bölümlerden de mezun olmak bu işi yapabilmek adına yeterli şartlardan biridir. İktisat, ekonomi mezunları iş güvenliği uzmanı olabilir mi gibi çeşitli sorular her zaman için sorulmaktadır. Ancak mühendislik ya da mimarlık dışında bu tarz bölümlerden mezun olan kişilerin iş güvenlik uzmanı olma gibi bir ihtimalleri bulunmamaktadır.

İktisat, Ekonomi Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kimler Olabilir?

Günümüzde sürekli olarak artan iş sahaları ve bu alanda da haliyle daha fazla iş sağlığı ve güvenlik uzmanlarına ihtiyaç duyulması çok da normaldir. Bu açığın kapatılması adına da yine çeşitli bölümlerden mezun olan kişilerin gerekli belgeler ve eğitimler ile birlikte iş güvenlik uzmanı olma durumları vardır. İş güvenliği uzmanı kimler olabilir sorusunun karşılığı olarak öncelikle iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının ele alınması gerekmektedir. Bununla birlikte mühendislik, mimarlık gibi bölümlerden de mezun olan kişilerin iş güvenliği ve uzmanı olma durumları vardır. Sizler de bu şartları yerine getirerek eğer hedefiniz ise iş güvenliği uzmanı olarak görev yapabilirsiniz.

İktisat Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olma Şartları

İş güvenliği uzmanı olma şartları arasında yer alan kriterlere uyarak gerekli olan eğitim ve sertifikaların, belgelerin de alınması durumunda iş güvenliği uzmanı olunabilmektedir. Bu anlamda özellikle de hedefi iş güvenliği uzmanı olan kişilerin mühendislik, mimarlık, iş sağlığı ve güvenliği gibi çeşitli bölümlerden mezun olması gerekmektedir. Aksi taktirde bu mesleği yapmak için başvurularının geçersiz olacağı ve neticesinde de bu işi yapma noktasında sorunlar yaşayacağı bilinmektedir. Sizler de istediğiniz hedef olan iş güvenlik uzmanı olmak için gerekli bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir.

İş Güvenliği Uzmanlığı

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.