| General OSGB | İş Güvenliği Uzmanlığı

Mühendislik Mezunu İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olma hedefindeki kişilerin mutlaka gerekli eğitimleri alarak ve şartları sağlayarak bu alana yönelmeleri gerekmektedir. Bu anlamda özellikle de mühendislik mezunu iş güvenliği uzmanı olabilir mi sorusu çok fazla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı bölümünden mezun olan kişilerin daha rahat ve kolay bir biçimde bu alanda iş buldukları, faaliyetlerini sürdürdükleri de gözler önündedir. Ancak sadece bu alandan değil herhangi bir mühendislik dalından da mezun olan kişilerin yine bu alanda faaliyet sürdürmeleri de beklenir.

Mühendislik Mezunu İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kimler Olabilmek İçin

İş güvenliği uzmanı kimler olabilir sorusu da yine bir o kadar en çok sorulan sorular arasında gelmektedir. Bu anlamda birçok lisans ya da ön lisans programından mezun olarak bu mesleği icra ettirmek isteyen birçok kişinin aslında hedeflerini gerçekleştirmeleri adına ilgili bölümlerden mezun olmaları gerektiğini de bilmeleri gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kimler Olabilmek İçin

İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı bölümü bu kapsamda değerlendirilmekte olan ilk bölümdür. Bu bölümü başarıyla bitiren kişilerin iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak görevlerine devam etmeleri beklenmektedir. Nitekim günümüzde iş sahalarında en çok ihtiyaç duyulan meslekler arasında da yine iş sağlığı ve güvenliği uzmanları yer almaktadır. Sizler de bu alanda çalışmalar yapmak için gerekli bölümlerden mezun olmalısınız.

Mühendislik Mezunu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İlgili Bölümler

İş güvenliği olma şartları arasında mutlaka ilgili bölümlerden mezun olarak gerekli belgelerin alınması ve neticesinde de gerekli kadrolarda görev almaları beklenmektedir. Bu anlamda iş güvenliği uzmanı olacak kişilerin başta iş sağlığı ve güvenliği bölümü olmak üzere mühendislik bölümlerinden herhangi biri ya da mimarlık gibi bölümlerden de mezun olmak yeterlidir. Bu gibi kriterleri karşılayan, şartları yerine getiren kişilerin iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak meslek hayatlarına devam etmeleri de beklenmektedir.

İş Güvenliği Uzmanlığı

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.