| General OSGB | İş Güvenliği Uzmanlığı

2 Yıllık Üniversite Mezunu İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

general osgb banner

İş sağlığı ve güvenlik uzmanlığı günümüzde fazlasıyla ele alınan ve neticesinde de en çok ihtiyaç duyulan meslek dalları arasında gelmektedir. Bu konu üzerine en çok sorulan sorulardan biriyse 2 yıllık üniversite mezunu iş güvenliği uzmanı olabilir mi gibi sorulardır. İş güvenliği uzmanı olmak için gerekli şartları sağlayan binlerce kişi çeşitli eğitimleri de almak zorundadır. 

2 Yıllık Üniversite Mezunu İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi? - General OSGB

Buna göre iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak için kişilerin birçok eğitim almasında yarar vardır. Bu gibi eğitim programlarının başında ise mühendislik fakülteleri ya da iş güvenliği uzmanlığı bölümü gelmektedir. Bu iki alanda eğitim görerek mezun olan kişilerin piyasada iş güvenlik uzmanı olarak çalışmaları mümkündür. 

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunu C Sınıfı

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunu C Sınıfı uzmanı olmak için kişiler belirli eğitimleri alarak piyasaya atılmaları gerekmektedir. Peki iş güvenliği uzmanı nasıl olunur? Hangi aşamalardan geçerek iş güvenliği uzmanlığı dalında çalışmalar gerçekleştirilebilir? İş güvenliği uzmanı olmak için kişilerin iş güvenliği uzmanı eğitim sertifikası ya da belgesine sahip olması gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunu C Sınıfı - General OSGB

Aynı zamanda iş güvenliği uzmanlığı bölümünden ve mühendislik fakültesi içerisinde yer alan çeşitli bölümlerden de mezun olan kişilerin c sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak aktif çalışmalar yapabileceği de biliniyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunu C Sınıfı  kişiler, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, inşaat mühendisliği, uçak mühendisliği ve diğer birçok mühendislik programlarında yer alabilir.

2 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Mezunları Ne iş Yapar?

2 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Mezunları Ne iş Yapar? - General OSGB

Kimler iş güvenliği uzmanı olabilir? sorusunun karşılığı olarak genel anlamda mühendislik programlarından mezun olan kişiler ile birlikte iş güvenliği uzmanlığı bölümünden mezun olan kişileri değerlendirmek mümkündür. Bu gibi alanlardan mezun olan kişilerin çalışma sahasında görev alacakları da bilinmektedir. Özellikle de kendisini geliştirmiş ve yine kendisini işe hazır olarak gören kişilerin bu alanlarda daha başarılı olacakları da aşikardır.

İş güvenliği uzmanlığı günümüzde en çok ihtiyaç duyulan mesleklerin de başında gelmektedir. Buna göre özellikle de inşaat alanlarında ve çeşitli sanayi alanlarında risk analizinin daha iyi yapılarak tehlikelerin ve kazaların kontrol alınması için bu mesleğe fazlasıyla ihtiyaç vardır.

İş Güvenliği Uzmanlığı

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.