Kamu Yönetimi Mezunu İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş güvenliği uzmanı olarak görev yapmak isteyen ve kariyerine de bu yönde yön vermek isteyen kişilerin bu anlamda mezun oldukları bölüm ile alakalı olarak da önem vermeleri gereken çeşitli konular mevcuttur. Bu anlamda özellikle de işletme, iktisat, kamu yönetimi gibi iktisadi ve idari bilimler fakültesi kapsamında değerlendirilen öğrencilerin mezun olduktan sonra iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilir mi soruları da en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Özellikle de kamu yönetimi mezunu iş güvenliği uzmanı olabilir mi sorusu da en çok sorulan sorular arasındadır.

İş Güvenliği Uzmanları Kamu Yönetimi Mezunu Olabilir mi?

Buna göre kamu yönetimi mezunlarının direkt olarak iş güvenliği uzmanı olma gibi avantajları bulunmamaktadır. Mühendislik ve mimarlık gibi lisans programlarından mezun olan kişilerin bu noktada çok daha avantajlı olduklarını da söylemek mümkündür.

Kamu Yönetimi Mezunu İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır

İş güvenliği sertifikası nasıl alınır noktasında da yine ilgili bölümlerden mezun olan kişilerin gerekli eğitimleri alması halinde iş güvenlik uzmanı olarak faaliyetlerine devam etmesi de mümkün olmaktadır. Özellikle de iş sağlığı ve güvenliği bölümü başta olmak üzere belirttiğimiz üzere mimarlık, mühendislik gibi bölümlerden mezun olan kişilerin de yine bu gibi eğitim kurslarına katılması, ardından da gerekli sertifika belgesini de alarak istediği biçimde iş güvenliği uzmanı olarak faaliyetlerini sürdürmesi mümkün olabilmektedir. Bu anlamda iş güvenliği sertifikası oldukça önemli bir belge olup bu alanda iş yapacak olan kişilerin de yine katılması gereken eğitim programlarıdır. Bu gibi eğitim programlarına katılarak kişilerin neticede gerekli belgeleri edinmesi ve bu alanda faaliyetlerini sürdürmesi de beklenmektedir.

Kamu Yönetimi Mezunu İş Güvenliği Uzmanı

İş Güvenliği Uzmanı Olma Şartları

İş güvenliği uzmanı olma şartları arasında değerlendirilen eğitim sertifikaları ve gerekli bölümlerden mezun olma durumları direkt olarak aranan kriterlerdir. Bu gibi kriterler neticesinde kişilerin iş güvenliği uzmanı olarak görev yapması ve sahaya inmesi de olası durumlar arasındadır. Özellikle de kariyerini bu alanda sürdürmek isteyen kişilerin gerekli bölümlerden eğitimler alarak başarıyla mezun olması, aynı zamanda da eğitim programlarına katılarak sertifika sahibi olmaları önemli kriterlerdir. Sizler de bu kriterleri gerçekleştirerek uzun vadede hedeflerinizi gerçekleştirebilir, neticesinde de istediğiniz meslek olan iş güvenliği uzmanı mesleğini de elinize alabilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

General Osgb


Adres Bilgileri

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • Telefon: 0 212 438 75 58
  • Mobil: 0 545 485 90 72
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Güncel Haberler

Gelişmelerden kolayca haberdar olmak için E-Bültenimize kaydolun