OSGB de İşyeri Hekimliği Ücretleri (Fiyat Tarifesi)

general osgb banner

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak adlandırılan OSGB’ler iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sahadaki en etkili ve yetkili birimleri olarak görevlerini sürdürmektedir. Bünyesinde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli istihdam ederek İSG hizmetlerinin en kapsamlı şekilde işletmelere ulaşmasını sağlamaktadır. Tam zamanlı olarak görev verilen personelin ücretleri de çalışma süreleri gözetilmeksizin düzenlenir.

OSGB’de işyeri hekimliği ücretleri de bu kapsamda tam zamanlı ve kısmi zamanlı sözleşmelere göre ayarlanmaktadır. İşletmelerin sağlık hizmetlerini yürütmek amacıyla iş yeri hekimi görevlendirmesi yapılarak uzman ekiplerle hizmet sürdürülmektedir.

Osgb De İşyeri Hekimliği Ücretleri
Osgb De işyeri Hekimliği Fiyatları
Osgb De işyeri Hekimliği Fiyat Tarifesi
Osgb De işyeri Doktor ücretleri
Kısmi Süreli işyeri Hekimi ücretleri
işyeri Hekimleri Ücret Tarifesi 2020
Osgb De işyeri Hekimliği Nedir?
İşyeri Hekimliği Ücret Tarifeleri

İşyeri hekiminin üstlendiği görev itibariyle işçilerin sağlığı ile ilgili önemli bir misyonu vardır. Çalışanların sağlığı ile ilgili tüm işlemleri diğer sağlık personeli ile birlikte yürütmektedir. Tüm bu hizmetleri iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile birlikte eşgüdüm halinde yapmaktadır. Bu nedenle işveren ve çalışanlar da dahil olmak üzere OSGB profesyonellerinin koordineli şekilde çalışması iş güvenliği açısından çok önemlidir.

Kısmi süreli işyeri hekimi ücretleri

İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili mevzuat hükümlerine göre kısmi süreli işyeri hekimi ücretleri işyerlerinin tehlike sınıflarına göre değişkenlik göstermektedir. OSGB ile sözleşme imzalayan işyeri hekimleri işletmelere görevlendirilip yönetmeliklerde bahsedilen görevleri yerine getirirler.

Az tehlikeli sınıftaki işletmelerin çalışanlarına yönelik olarak 5 dakika, tehlikeli sınıftaki işletmelerin çalışanlarına yönelik olarak 10 dakika, çok tehlikeli sınıftaki işletmelerin çalışanlarına yönelik olarak 15 dakika aylık süre söz konusu olmaktadır.

Daha fazla '' İşyeri Hekimliği '' hakkında bilgi almak için hemen generalosgb.com/isyeri-hekimligi.html bağlantısını ziyaret etmelisiniz. Hazırladığımız içeriklerde '' İşyeri Hekimliği '' alanında güncel gelişmeleri takip edebilir ve bu sektördeki sorularınıza çözüm bulabilirsiniz.!

Ayrıca işyeri hekimi ücretleri ile görevlendirmede göz önüne alınacak diğer bir kriter de tehlike sınıflarına göre işletmelerin en fazla kaç personelinin olabileceğidir. Çok tehlikeli sınıflarda en fazla 750 kişi, tehlikeli sınıflarda en fazla 1000 kişi ve az tehlikeli sınıflarda en fazla 2000 kişi maksimum üst sınır olarak belirlenmiştir.

İşyeri hekiminin süre olarak ne kadar görev alacağı kanuni sınırlarla çizilmiş olsa da yeterli olup olmadığı hakkında farklı araştırmalar söz konusu olabilmektedir. Sektörde çalışan A sınıfı ve B sınıfı iş güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi bulmak zor olduğu için kısa vadede sürelerin arttırılması gibi bir durum düşünülmemektedir.

Piyasada iş güvenliği hizmeti sunan OSGB firması sayısı da yapılan tüm yaygınlaştırma çalışmalarına rağmen yetersizdir. Çok tehlikeli sınıftaki işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi için, işletmelerde kurulan İSGB’ler bünyesinde görev almak için başvuruda bulunan veya iş ilanına çıkılan durumlar cevapsız kalabilmektedir. İhtiyacın halen çok arzın az olduğu bir sektör olarak İSG hizmetlerinin yürütülmesi önemlidir.

osgb de işyeri hekimi olmak

İşyeri Hekimliği Ücret Tarifesi 2021

İşyeri hekimliği ücret tarifesi 2021 yılı çalışmaları bir önceki yılın son ayında toplanan komisyonlar tarafından yürütülmekte ve yeni yıla girmeden belirlenmektedir. İşyeri hekimlerinin OSGB bünyesinde tam zamanlı olarak çalışabilmeleri için sunulan şartların iyi olması gerekmektedir.

Ülkemizde tıp fakültesi mezunlarının iş bulmada zorluk çekmediği düşünüldüğünde işyeri hekimliğinin sunduğu cazibelerin yeterli olması,  işyeri hekimlerinin beklentilerini karşılaması gerekir.

Bunun farkında olan meslek örgütleri işyeri hekimlerinin ücret tarifesini oluştururken Sağlık Bakanlığı ile de istişare ettiği görülmektedir. Farklı bir çalışma alanı olduğu için eğitimden de geçmesi gereken işyeri hekimlerinin bakanlığın açtığı sınavda da başarılı olması beklenir.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin bütünsel bir yaklaşımla ele alınması, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri başta olmak üzere, bünyelerindeki profesyonel uzmanların, işyeri temsilcilerinin ve doğal üye olarak çalışanların da birlikte hareket etmesini gerektirmektedir. Sağlıklı çalışanlar ve güvenlikli işletmeler için tüm hizmetler uzmanlar tarafından yürütülmelidir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.