| General OSGB | OSGB

OSGB Sorumlu Müdür Ataması Nasıl Yapılır?

OSGB sorumlu müdürlerinin atanma işlemleri oldukça merak edilen konulardan biridir. Buna göre yetki belgesi alan eğitim ve OSGB kurumlarının firma e bildirgesiyle giriş yaptıktan sonra Hizmet Alan İşyeri Kullanıcı olarak sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. 

OSGB Sorumlu Müdür Ataması Nasıl Yapılır? - General OSGB

Sisteme giriş yapıldıktan sonra sol kısımda yer alan menüden Hizmet Alan İşyeri Modülü altındaki Sorumlu Müdür İşlemleri bağlantısına tıklanarak aynı zamanda sağ kısımda yer alan menüdeki Yeni içe görevlendirme butonuna tıklanmalıdır.

Yeni içe görevlendirme formu kapsamında ilgili alanların doldurulması gerekmektedir. Sorumlu müdür olarak atanacak kişinin TC kimlik numarası sisteme kaydedilir. İşlemlerin doğrulanmasıyla birlikte butona basılarak devam edilir.

Sorumlu müdür olarak atanacak kişinin üzerine ait herhangi bir sözleşme olmaması da gerekiyor. Geçerli bir sertifikaya sahip olması yeterli olacaktır.

OSGB Sorumlu Müdür Kimler Olabilir? - General OSGB

OSGB Sorumlu Müdür Kimler Olabilir?

OSGB firmaları kapsamında kimlerin müdür olabileceği ile alakalı araştırmalar yapılmakta, sorular da sorulmaktadır. Buna göre OSGB firmalarında tam zamanlı görevlerini yürüten iş güvenliği uzmanları ya da işyeri hekimleri sorumluluk müdürlük görevini de gerçekleştirebilirler.

OSGB firmalarında iş güvenliği tarafının çok iyi biçimde sürdürülmesi ve koordine edilmesi adına sorumlu müdürlerin görevlerini en iyi biçimde yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda özellikle de iş güvenliği uzmanları ya da işyeri hekimlerinin de devreye girerek en iyi biçimde sorumluluk müdür görevlerini yerine getirmeleri de muhtemeldir.

OSGB Sorumlu Müdür - General OSGB

OSGB Sorumlu Müdür Maaşları

Sistem tarafından atanan ve yetkilendirilen OSGB sorumlu müdür maaşları da yine merak edilen konular arasındadır. Buna göre OSGB sorumlu müdürlerinin iş güvenliği uzmanları ya da işyeri hekimleri tarafından da tercih edileceği bilinmektedir.

Bu gibi iş kollarında ortalama maaşlar ise 3 ile 4 bin TL arasında olup firmanın ve çalışma koşullarının türüne, işleyişine göre de bu rakamlarda değişiklik görülebilir. OSGB sorumlu müdür maaşları için araştırmalar yaparak sizler de bu mesleği, gerekli şartları yerine getirdiğiniz taktirde yürütebilir ve neticesinde çok daha kapsamlı bir iş ortamı da oluşturabilirsiniz. İş güvenliği de en iyi biçimde sağlanmış olacaktır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.