| General OSGB | OSGB

OSGB Kurulum Şartları

Ortak sağlık güvenlik birimi olarak nitelendirilen OSGB, iş sağlığı ve güvenliği kapsamınca önemle takip edilmesi gereken bir durumdur. Osgb kurulum şartları da yine değerlendirilerek kişiler OSGB kurmak için bu şartları yerine getirmek zorundadır.

İş sağlığı ve güvenliği dalı her geçen gün daha fazla dikkate alınması gereken, önemsenmesi gereken bir durumdur. OSGB kurulum şartları olarak ise şunlar ele alınmalıdır:

OSGB Kurma Şartları - General OSGB

  • Minimum 10 metrekare alana sahip muayene odası,
  • Minimum 10 metrekare değerine sahip iş güvenliği uzmanı odası,
  • Minimum 15 metrekare alana sahip ilkyardım ve acil müdahale odası,
  • Minimum 12 metrekare alana sahip bekleme salonu,
  • Ortalama büyüklüğe sahip arşiv odası,
  • En az 1 tane olacak şekilde tuvalet ve lavabo

General OSGB Banner

Bu kriterler ele alınarak OSGB'ler kolaylıkla açılabilir. OSGB alanında aktif faaliyet vermek isteyen kişilerin mutlaka bu gibi kriterlerle birlikte kendilerine ait ya da kurumsal olarak OSGB yerleri açabilir ve aynı zamanda aktif faaliyetlerine de devam edebilir.

OSGB Kurma Şartları 2020 - General OSGB

OSGB Açmak İçin KOSGEB Desteği

KOSGEB, genç girişimciler başta olmak üzere birçok iş alanı açmak isteyenlere de destek sağlayarak hem kolay girişimcilik sürecinde maddi destek sağlamak hem de girişimciye manevi destek de sağlayarak süreci daha etkin kılmaktadır. OSBG açmak için KOSGEB desteği de yine değerlendirilebilir. İşyeri açma eyleminde olabilecek kişileri KOSGEB tarafından destek alarak girişimcilik aşamasında kolaylıklardan da sağlanabilir. Buna göre özellikle de yaşı 18'den büyük olan kişilerin KOSGEB'e başvurarak OSGB açma amaçlarını çok daha kolay biçimde gerçekleştirebilir.

50 ile 60 bin TL arasındaki destek kredisi ile birlikte genç yaştaki girişimciler başta olmak üzere profesyonel girişimciler de yine belli kriterleri karşılayarak OSGB açmak için KOSGEB desteği alabilir. İş sağlığı ve güvenliği mevduatına da uyarak iş sağlığı ve güvenliği hizmeti için OSGB kurabilir.

OSGB Kurulum Şartları - General OSGB

OSGB Açma Maliyeti 2020

OSGB açma maliyeti 2020 yılı kapsamında da yine ele alınan en genel konulardan biridir. OSGB açmanın maliyeti olarak kesin ya da opsiyonel biçimde ele alınan ücretler bulunmaktadır.

Ancak OSGB açmak için de yine belirli bir ücret yoktur. Esnek olarak ele alındığında OSGB açma maliyeti için kişilerin elinde en az 50.000 TL olması gerekmektedir. Bu ücretin üstüne ek olarak getirilecek para açılacak yerin kriterlerine göre, ekip sayısına göre ya da başka herhangi bir duruma göre değişiklik gösterebilir. Bu gibi durumlarda kişilerin neyi, nasıl biçimde yapacaklarını ele almalarıyla birlikte hangi tür koşullar üzerinden de gidecekleri oldukça önemlidir.

Özellikle de OSGB açma maliyeti 2020 yılı kapsamında birçok açıdan ele alınacak konular da mevcuttur. OSGB kurulum şartları da ele alınarak kişilerin mutlaka bu şartlar kapsamında OSGB açmaları ve aktif faaliyetlerine de devam etmeleri gerekmektedir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. General OSGB
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Oruç Reis Mahallesi Tekstilkent Ticaret Merkezi 10 AU 102 Esenler/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.